Godziny otwarcia

Przedszkole otwarte jest w godzinach od 7:30 do 17:30 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
W Wigilię i Sylwestra przedszkole czynne jest w godzinach 7:30 – 13:30, z możliwością zmiany wg potrzeb Rodziców.

W sytuacjach szczególnych, za dodatkową opłatą, zapewniamy dziecku opiekę po godzinie 17:30 po wcześniejszym poinformowaniu wychowawcy lub dyrektora.

Małe grupy

Mała liczba dzieci w grupie zapewnia im właściwy rozwój społeczny, możliwość nawiązania bliższych przyjaźni, a także indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka, jego potrzeb, możliwości i uczuć. Małe grupy to także idealne warunki do nauki, co zapewnia odpowiednie przygotowanie do szkoły.

Poobiedni wypoczynek

W grupach najmłodszych, dzieci mają możliwość drzemki na wygodnych leżaczkach. Dzieci starsze mają do dyspozycji materace, a te które nie potrzebują snu mogą w tym czasie rysować, bawić się układankami lub słuchać bajek.

Pościel i ręczniki dla najmłodszych dzieci zapewnia rodzic. Istnieje możliwość zakupu pościeli w przedszkolu.

Ramowy plan dnia

9:00-9:30 Grupowe zabawy integracyjne.
9:30 – 10:00 Śniadanie
10:00 – 11:00 Zajęcia dydaktyczne – realizacja programu dydaktyczno-wychowawczego, grupowe zajęcia z psychologiem, grupowe zajęcia z logopedą, korektywa, język angielski.Czas trwania zajęć to od 15 do 30 minut, w zależności od grupy wiekowej.
11:00 – 12:30 Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zabawy ruchowe, spacery, wycieczki.
12:30 – 13:00 Obiad
13:00 – 14:30 Odpoczynek poobiedni.Dzieci młodsze: odpoczynek na leżakach – słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej, spokojne zajęcia organizowane przez nauczyciela.Dzieci starsze: możliwość odpoczynku na materacach, zabawy i gry stolikowe, słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej, zabawy w kącikach zainteresowań. Zabawy na powietrzu.
14:30 – 15:00 Zajęcia dodatkowe m.in. język angielski, indywidualne zajęcia z logopedą, indywidualne zajęcia z psychologiem, ceramika, karate, taniec, joga i inne.Czas trwania zajęć to, z dziećmi wieku 2,5-3 lat około 20 minut, z dziećmi w wieku 4-5 lat około 30 minut.
15:00– 15:30 Podwieczorek
15:30 – 16:30 Doskonalenie umiejętności zdobytych przez dzieci podczas zajęć dydaktycznych poprzez pracę indywidualną ze wsparciem wychowawcy. Inspirowanie dzieci do podejmowania samodzielnej działalności.W zależności od pogody: zabawy na świeżym powietrzu lub w kącikach kreatywnej zabawy.Zajęcia dodatkowe.
16:30 – 17:30 Zabawy zgodne z zainteresowaniami i potrzebami dzieci.Zabawy wspierające rozwój dziecka – indywidualnie lub w małych zespołach.Pobyt na świeżym powietrzu.

Urodziny/ Sylwester dziecka w przedszkolu

W przedszkolu istnieje możliwość zorganizowania imprezy urodzinowej dla dziecka lub innej imprezy okolicznościowej np. Sylwester Przedszkolaka.

Szczegóły poprzez kontakt z Dyrektorem.