To co nas wyróżnia to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego dziecka. Grupy liczą 10-12 osób, przez co opiekunowie mają możliwość obserwacji i reagowania na potrzeby wszystkich wychowanków.  Gwarantujemy, że żaden przedszkolak „nie umknie” naszej uwadze, a wszelkie sygnały, które wysyła zostaną przez nas odpowiednio odebrane i wykorzystane do indywidualnej pracy z maluchem. Nauczyciele pozostają w stałym kontakcie z rodzicami i współpracują z nimi na każdym etapie edukacyjno – wychowawczym.

Aby przybliżyć rodzicom metody stosowane przez kadrę oraz nauczyć wdrażać je w codzienne życie – poza pobytem maluchów w placówce, organizujemy dla nich warsztaty edukacyjno – rozwojowe – raz w miesiącu w Sobotni Dzień Otwarty, wtedy też poza zajęciami dla dzieci, odbywają się wykłady rozwojowe dla dorosłych. Tematyka dostosowana jest do potrzeb i bieżących problemów wychowawczych rodziców.

Oprócz sobotnich spotkań,  oferujemy bezpłatną pulę konsultacji u wybranego specjalisty - dla przedszkolaka lub jego rodzica.

Kolejnym atutem i ważnym argumentem przemawiającym, za wyborem naszego Przedszkola, jest realizowany przez kadrę opiekunów program oparty na harmonijnym rozwoju dziecka – dbamy o zachowanie równowagi między wszystkimi obszarami życia – społecznym, emocjonalnym, intelektualnym, zdrowotnym, nie zapominając o pobudzaniu wrażliwości artystycznej oraz poznawaniu kultury i tradycji.

W swoich działaniach wykorzystujemy elementy metodologii opartej na Porozumieniu Bez Przemocy Marshalla Rosenberga – skupiamy uwagę na  uczuciach i potrzebach dziecka.

Bardzo ciekawą formą aktywności jest edukacja ekologiczna – zarówno w formie zajęć teoretycznych, ale przede wszystkim jako wspólne doświadczanie – czemu sprzyja malownicze położenie placówki. Naszym celem jest budowanie postaw proekologicznych w zgodzie z naturą i poszanowaniem przyrody oraz nauka zdrowych nawyków żywieniowych.
Jeśli chodzi o ostatni punkt to przedszkole posiada własną ekologiczną kuchnię, w której posiłki przygotowywane są wg jadłospisu skomponowanego przez naszego doświadczonego dietetyka.

Zapraszamy  do zapoznania się z naszą placówką!