Ideą naszego przedszkola jest wspieranie rodzica w wychowywaniu swojego dziecka. Oprócz zapewnienia profesjonalnej opieki dziennej, chcemy aby przedszkole było miejscem umożliwiającym konstruktywne spędzenie czasu rodzica i dziecka razem, jak i miejscem do rozwoju osobistego samych rodziców. Dlatego też zapraszamy rodziców do wszelkich aktywności, które dzieją się w naszej placówce, zarówno tych związanych z grupowymi zajęciami warsztatowymi, jak i konsultacji indywidualnych ze specjalistą.

Program „Aktywny rodzic” zakłada szereg aktywności skierowanych do rodziców lub wspólnej pracy rodzica z dzieckiem. Nasze działania to m.in.:

• Umożliwienie konstruktywnego spędzenia czasu z dzieckiem poprzez wspólny udział w festynach, zabawach na dzień dziecka, Dzień Ziemi, pikniki ekologiczno-naukowe, warsztaty kulinarne, wspólne wycieczki do muzeum i gospodarstw agroturystycznych,
    • Wspólne doświadczanie pod okiem specjalisty – warsztaty dla dzieci i rodziców prowadzone przez naszych specjalistów np. plastyka, florystę, dietetyka np. wspólne ozdabianie przedszkola i jego otoczenia,
    • Warsztaty psychoedukacyjno-rozwojowe, wykłady, dyskusje tematyczne, grupa wsparcia dla rodziców opierające się na budowaniu kompetencji w 3 obszarach: wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Tematyka zajęć będzie zgodna z procesem rozwojowym dzieci lub/i propozycji wg potrzeb rodziców. Przykładowe tematy zajęć to np. Adaptacja w przedszkolu – jak ułatwić ten krok dziecku; Specyfika rozwojowa małego dziecka; Trudności wychowawcze; Jak mówić aby dziecko słuchało?; Jakim typem rodzica jestem, jakim chcę być?; Kiedy i jak być partnerskim rodzicem? itp.
    • Dostrajanie do potrzeb dziecka - konsultacje z psychologiem – zwracanie uwagi na potrzeby dziecka, mniej na przykazania rodziców i co się „powinno”, ujawnianie i uczenie się wzajemnych oczekiwań oraz potrzeb w zgodzie z poziomem rozwojowym dziecka.
    • „Moja Mama, Mój Tata jest….” - wspólne dzielenie się swoją pasją i wiedzą – wykłady i warsztaty tematyczne prowadzone przez samych rodziców, opowieści o swojej pasji, zawodzie, hobby.
    • Spotkanie z ciekawymi ludźmi” – wspólne spotkania rodziców i dzieci z ciekawym człowiekiem np. himalaista, muzyk, spadochroniarz, charakteryzator filmowy, motocyklista.
    • Dostęp do specjalistów na miejscu znających twoje dziecko w ramach Gabinetów Specjalistów. Dla każdego dziecka które uczęszcza do przedszkola w ramach czesnego zapewniamy dostęp do jednej bezpłatnej wizyty w semestrze u wybranego specjalisty. Specjaliści przyjmujący w naszej placówce to m.in. psycholog, psychiatra, logopeda, pedagog, fizjoterapeuta, lekarz pediatra, dietetyk, prawnik, mediator rodzinny.

Wspólne aktywności realizujemy zarówno w godzinach popołudniowych po godzinach pracy przedszkola jak i w weekendy. Zapraszamy też raz w miesiącu na tzw. Sobotni Dzień Otwarty podczas którego będzie miejsce i na wspólną zabawę z dzieckiem i warsztaty dla rodziców i poznanie lepiej nas i naszej placówki.

Sobotni Dzień Otwarty jest inicjatywą bezpłatną, otwartą dla wszystkich chętnych rodziców i dzieci. Tematyczne warsztaty psychoedukacyjne są dodatkowo płatne. Bieżące informacje o organizowanych aktywnościach i cenach będą pojawiać się w Aktualnościach.

Masz pomysł na jeszcze inną inicjatywę?
Jest jeszcze jakaś Twoja potrzeba, która nie została zaspokojona?
Szukasz na rynku konkretnej oferty której nie możesz znaleźć?

Napisz, zadzwoń!

+48 608 054 878
przedszkole@kierunekrozwoj.org
Może razem możemy zrobić coś jeszcze :)